Windows Live Mail

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Stosunkowo młody program, ale zdobywający coraz większą popularność. Bezpłatny program od Microsoftu, następca „wysłużonego” programu Outlook Express.

Windows Live Mail – Nowe konto [POP3]

(zalecamy oglądać na pełnym ekranie i w HD)

O czym musisz pamiętać:

1) Zamiast „Twoja_nazwa” należy wpisać swoje imię, nazwisko, pseudonim…

2) Zamiast „twoja_nazwa@serwerpocztowy.pl” należy wpisać swój adres e-mail.

3) Zamiast „pop3.serwerpocztowy.pl” i „smtp.serwerpocztowy.pl” należy wpisać odpowiednie adresy, zgodne z ustawieniami Twojego dostawcy poczty.

4) Na filmie poczta została skonfigurowana do łączenia się w bezpieczny sposób – z szyfrowaniem (SSL), upewnij się, że Twój dostawca usługi obsługuje taką opcję.

5) Na filmie poczta została skonfigurowana w taki sposób, by zostawiać kopie wiadomości na serwerze. Możesz zmienić to wedle własnych potrzeb.

6) Na filmie poczta została skonfigurowana tak, by przy wysyłaniu wiadomości uwierzytelniała użytkownika, co jest standardem teraz. Do uwierzytelnienia są używane takie same dane, co do pobierania poczty. Jeśli w Twoim wypadku jest inaczej – wpisz w odpowiednim miejscu (pokazane na filmie) nazwę użytkownika i login.

7) Poczta została skonfigurowana dla standardu POP3, jeśli wolisz IMAP – zmień opcje, tak jak pokazano (w menu) na filmie.

8) Jeśli nie jesteś pewien prawidłowych ustawień poczty dla Twojego dostawcy, możesz sprawdzić to w naszej bazie.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!